Nowy numer 2/2021 Archiwum

Koncerty orkiestry Grandioso

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego zaprasza na koncerty galowe i edukacyjne.

Koncerty odbędą się w Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. 25 Czerwca 70 w Radomiu. W sobotę i niedzielę o godz. 18 będą to koncerty galowe, a w najbliższy wtorek o godz. 9 i 11 - edukacyjne.

W koncertach wystąpi 110-osobowy zespół. W programie znajdą się m.in.: uwertura fantastyczna "Bajka" Stanisława Moniuszki, którym to utworem młodzi muzycy pragną uczcić obchody Roku Moniuszki, suita "Kurzeme" łotewskiego kompozytora Sergiejsa Universsa, którą orkiestra wykonywała podczas Mistrzostw Europy Orkiestr w lipcu 2019 roku.

Ponadto orkiestra przygotowała opracowania muzyki filmowej ("Jak Wytresować Smoka", "Terminal"), popularnej (Ed Sheeran, Daft Punk, Pitbull, Ch. Aguilera) oraz sceniczną wersję swojego tegorocznego show #ItIsNotTooLate, podczas którego zaprezentuje się nowa sekcja orkiestry - Color Guards, operująca kolorowymi flagami.

Bilety do nabycia w MDK przy ul. Słowackiego 17, w serwisie biletyna.pl lub na godzinę przed koncertem w szkole muzycznej. W czasie koncertów będą sprzedawane cegiełki na wsparcie działań koncertowych i warsztatowych orkiestry oraz zakup instrumentów.

Orkiestra Grandioso powstała w 1978 roku. Działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Składa się z dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 24 roku życia. Jest jedną z najlepszych młodzieżowych orkiestr w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama