Muzyczna rodzina ma 70 lat. Rocznicę uczczono Mszą św. i spotkaniem przy stole.
W kościele parafialnym w Krynkach świętowano 70-lecie działalności Chóru Męskiego, a także dwudziestolecie pracy Szymona Pochecia, organisty w parafii. Na uroczystość przybyły rodziny chórzystów, przyjaciele zespołu, w tym władze gminy Brody.
Mszę św. w intencji artystów celebrowali: ks. prał. Wojciech Szary, dyrektor Wydziału ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego radomskiej kurii, ks. prał. Stanisław Madej, były proboszcz krynecki, ks. Wojciech Zdon, proboszcz w Krynkach, oraz ks. Tomasz Lis, kierownik sandomierskiego oddziału Gościa Niedzielnego, syn jednego z chórzystów.
- Prowadziłem wiele zespołów muzycznych i wokalnych. Jednak tylko kryneccy chórzyści są jak stare dobre małżeństwo. Dobrze się rozumieją i pomagają sobie nawzajem. Zżyłem się z nimi. Dla mnie próby nie są tylko wykonaniem pracy, mają wymiar także terapeutyczny ze względu na klimat, który tu się tworzy - mówi dyrygent Szymon Pocheć.
Zasłużonym kierownikiem zespołu jest Kazimierz Mąka. Wraz ze Zdzisławem Wójcikowskim są najstarszymi chórzystami. Mają 84 lata. Najmłodszym członkiem zespołu jest dyrygent oraz Janusz Doroszyński, który dołączył do chóru w ubiegłym roku. Pozostali śpiewacy to: Piotr Bernaciak, Ignacy Cymerys, Józef Lis, Ryszard Majewski, Adam Olszewski i Stefan Stachuczy.
- 70 lat temu chór, który założył organista Stefan Bródek, był mieszany, z przewagą kobiet. Potem dołączyło do niego wielu młodych mężczyzn. Po około dziesięciu latach przekształcono go w chór męski. Zespół przetrwał różne przeciwności. Wielu z nich w czasie komunizmu miało nieprzyjemności za aktywną działalność przy parafii. Były też piękne chwile, np. wtedy gdy koncertowali po całym kraju. Chociaż są coraz starsi, to uczą się nowego repertuaru i stale chcą szlifować warsztat wokalny. W diecezji są jednym z niewielu męskich chórów śpiewających w parafii wiejskiej - przypomina historię chóru Mariusz Zawłocki, z Urzędu Gminy Brody.
Po Mszy św. wiele osób oglądało kolekcję archiwalnych zdjęć z kroniki chóru. - Dawne czasy wspominano także na uroczystym obiedzie z udziałem gości. Podczas spotkania Marzena Bernat, wójt Gminy Brody i Janusz Adamus, przewodniczący Rady Gminy w Brodach wręczali chórzystom pamiątkowe zdjęcia. Pani wójt powiedziała, że chórzyści są dla społeczności wzorem wytrwałości i chęci stałego doskonalenia umiejętności wokalnych. Dziękowała również za stworzenie muzycznej wspólnoty, która służy pomocą parafii i występuje podczas wielu uroczystości patriotycznych - podsumowuje M. Zawłocki.
Rocznicowa Eucharystia. Od lewej: ks. Wojciech Szary, ks. Stanisław Madej i ks. Wojciech Zdon.