Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wigilia dla samotnych w Starachowicach

Przy parafii Świętej Trójcy w Starachowicach 24 grudnia o godz. 10 odbędzie się Wigilia dla osób samotnych, bezdomnych i najuboższych.

Organizatorami spotkania są: Caritas Diecezji Radomskiej, miasto Starachowice, parafia Świętej Trójcy w Starachowicach oraz Selgros. Od wielu lat przy parafii działa jadłodajnia Caritas, w której osoby bezdomne i pokrzywdzone przez los otrzymują ciepłe posiłki.

Na Wigilii organizatorzy spodziewają się na około 250 osób.

- Wciąż wiele osób nie ma z kim spędzić świąt. Są samotni lub ich sytuacja materialna i problemy życiowe nie pozwalają na przygotowanie jakiejkolwiek potrawy wigilijnej. Dlatego tak ważne jest, aby w tych szczególnych dniach otoczyć ich opieką i wsparciem. Na spotkaniu będą mogli podzielić się opłatkiem, zjeść świąteczny posiłek w uroczystym nastroju, posłuchać kolęd i pobyć w gronie osób, które tak jak oni czują się samotni i pokrzywdzeni przez los - mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

Wśród świątecznych potraw na stole tradycyjnie znajdą się barszcz z uszkami, ryby, kapusta z grzybami. Każdy z uczestników otrzyma prezent.

- Jeżeli ktoś z przedsiębiorców lub osób prywatnych chciałby włączyć się w organizację tego wydarzenia, zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów: 669 444 223, 48 365 29 29 - zachęca do współpracy ks. Drabikowski.

Spotkanie odbędzie się pod patronatem bp. Henryka Tomasika i Marka Materka, prezydenta Starachowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama