Nowy numer 24/2021 Archiwum

Jezus Chrystus jest dla mnie

– Oddzielić Kościół od państwa to znaczy pozbawić chrześcijan prawa do tego, aby publicznie wyznawali swoją wiarę – mówił bp Henryk Tomasik.

Członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży spotkali się w radomskim Wyższym Seminarium Duchownym na wspólnym świętowaniu patronalnej uroczystości Chrystusa Króla.

– Chcemy szczególnie modlić się za nasze stowarzyszenia, byśmy mogli jak najlepiej, jak najowocniej służyć Panu Bogu, Kościołowi i ojczyźnie – mówi ks. Andrzej Jędrzejewski, diecezjalny asystent kościelny AK. Spotkanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył bp H. Tomasik. W homilii ordynariusz powiedział, że kiedyś na katechezie często pojawiało się pytanie: „Kim dla ciebie jest Jezus Chrystus?”. W jednej ze szkół uczeń odpowiedział na nie: Jezus Chrystus jest dla mnie.

– Dzisiaj prosimy Chrystusa o pomoc, aby nasza odpowiedź miała taki kształt, niezależnie od tego, co się dzieje wokół. A słyszymy wypowiedzi, które powinny nas szczególnie mobilizować. Jedna z nich to oddzielenie Kościoła od państwa. Szumne hasło. Co to znaczy? Dzisiejsza liturgia mówi o Kościele, że to Chrystus jest jego głową. Oddzielić Kościół od życia społecznego to znaczy wyłączyć Chrystusa, to znaczy pozbawić chrześcijan prawa do tego, aby publicznie wyznawali swoją wiarę. Dzisiaj prosimy Pana Boga o moc świadectwa dla każdego, abyśmy mogli spokojnie, ale odważnie, słowem i życiem, i apostolstwem wspólnotowym mówić: Jezus Chrystus jest dla mnie – zaznaczył w homilii bp Tomasik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama