Nowy numer 49/2019 Archiwum

Katechetycy KUL w diecezji radomskiej

Podczas wspólnych wypraw poznają kolejne diecezje i różne miejsca naszego kraju.

Doktoranci z kadrą naukową ze specjalności katechetyka Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego tym razem za cel wyjazdu wybrali diecezję radomską. Wspólne wyprawy, podczas których poznają kolejne diecezje, to także - jak mówi ks. dr hab. Paweł Mąkosa prof. KUL, kapłan diecezji radomskiej - okazja do integracji, a potem jeszcze bardziej owocnej pracy naukowej.

- Za cel obraliśmy diecezję radomską, a my jesteśmy przewodnikami. My, to znaczy ks. Damian Fołtyn, student katechetyki na KUL, i ja. Pokazaliśmy uczestnikom wyjazdu Ośrodek Charytatywno-Edukacyjny „Emaus” w Turnie. Pielgrzymowaliśmy do skarżyskiej Ostrej Bramy, która obchodzi 30. rocznicę powstania. Odwiedziliśmy także radomskie seminarium, okazały gmach, który nie tylko jest domem formacji i studiów przyszłych księży, ale jest również ważnym centrum diecezjalnym. Podczas naszej wizyty w seminarium w Aulii Jana Pawła II swe cykliczne spotkanie mieli katecheci świeccy. Tu czekał na nas moderujący spotkanie ks. dr hab. Stanisław Łabendowicz, prof. KUL, drugi z radomskich księży, samodzielnych pracowników naukowych kulowskiej katechetyki, i jednocześnie dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej. Myślę, że nasi goście zobaczyli u nas żywy, otwarty Kościół - opowiada ks. Mąkosa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama