Nowy numer 44/2020 Archiwum

Radom. Eucharystia, rodzina i Jerycho Różańcowe

Na I niedzielę Adwentu i początek nowego roku liturgicznego bp Henryk Tomasik wystosował list pasterski.

Ordynariusz radomski przypomina, że nowy rok liturgiczny rozpoczyna kolejny, trzyletni program duszpasterski, któremu przyświeca hasło: "Eucharystia daje życie". Biskup Tomasik napisał: "W I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna rok liturgiczny, Kościół w Polsce inauguruje nowy program duszpasterski pod hasłem »Eucharystia daje życie«. Realizowanie tego programu będzie trwało 3 lata. »Wielka tajemnica wiary« - to temat roku 2019/2020. Mottem biblijnym będą słowa Jezusa Chrystusa zapisane w Ewangelii św. Jana: »[...] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał« (J 6,29). Celem programu duszpasterskiego jest ożywienie naszej wiary w Eucharystię, tak, aby była tajemnicą wyznawaną, celebrowaną i świętowaną (por. Benedykt XVI, adhortacja apostolska Sacramentum caritatis [SC])".

Ordynariusz zapowiada: "Rok duszpasterski 2019/2010 będziemy ponadto przeżywać w Diecezji Radomskiej jako Rok Rodziny. »Wiemy, że rodzina jest pierwszą i podstawową ludzką wspólnotą. Jest środowiskiem życia i środowiskiem miłości. Życie całych społeczeństw, narodów, państw, Kościoła, zależy od tego, czy rodzina jest pośród nich prawdziwym środowiskiem życia i środowiskiem miłości« - mówił św. Jan Paweł II na Jasnej Górze (Jasna Góra, 5 czerwca 1979 roku, Apel Jasnogórski)".

Biskup Tomasik ogłasza: "Potrzebna jest gorąca modlitwa w intencji rodzin. Dlatego też w dniu 25 marca 2020 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, rozpoczniemy Jerycho Różańcowe w intencji rodzin. Każda parafia, w wyznaczonym dniu, będzie trwała 24 godziny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Będzie to czas adoracji Najświętszego Sakramentu, czas dziękczynienia za Tajemnicę Odkupienia oraz czas modlitwy błagalnej, z różańcem w ręku, w intencji rodzin, małżonków i dzieci.

Na trud kształtowania naszego życia w duchu Ewangelii, tak, aby Jezus Chrystus był w centrum naszego życia osobistego i rodzinnego - z serca błogosławię.

Bp Henryk Tomasik, Biskup Radomski".

Pełna treść listu będzie czytana w kościołach diecezji radomskiej w najbliższą niedzielę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama