GN 48/2020 Archiwum

Rekolekcje dla pytających o wiarę

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu po raz kolejny organizuje w okresie Bożego Narodzenia rekolekcje dla młodzieży męskiej. Odbędą się pod hasłem: "Odnajdź swoje szczęście".

Do udziału w rekolekcjach zaproszeni są uczniowie szkół średnich, studenci i młodzież pracująca. Skierowane są do tych, którzy zadają sobie pytania dotyczące wiary i swojej drogi życiowej.

- Hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa: "Odnajdź swoje szczęście", a tematem - osoba Abrahama. Jego historia pozwala nam lepiej poznać samych siebie. Pomaga dostrzec, że nosimy w sercu ranę egoizmu i chcemy żyć dla siebie samych. Abraham może nam pomóc odnaleźć własne serce i właściwą drogę, aby odpocząć w Panu i zacząć żyć w innym wymiarze życia - wyjaśnia ks. Paweł Gogacz, prefekt i wykładowca filozofii.

Konferencje i spotkania rekolekcyjne poprowadzą wychowawcy, profesorowie, diakoni oraz klerycy ze wszystkich roczników.

Diakon Paweł Łęcki z parafii św. Mikołaja w Wysokiej od pierwszego roku w WSD angażuje się w prowadzenie rekolekcji. Brał w nich udział trzy razy, gdy jeszcze chodził do liceum. - Przede wszystkim można tu poznać ciekawych ludzi, szczególnie księży czy alumnów, którzy bardzo chętnie przybliżają tajemnice wiary. Dzięki tym rekolekcjom można pogłębić swoją relację z Panem Jezusem, można Go w ogóle poznać - wyjaśnia.

Kamil Stachuczy z parafii Wniebowzięcia NMP w Krynkach jest alumnem I roku. Na  rekolekcjach w seminarium był dwukrotnie. - To był dla mnie czas wyciszenia, bo dzisiejszy świat nie zachęca do tego, żebyśmy się spotykali z Panem Bogiem, raczej stara się zagłuszyć Jego głos. Miałem wątpliwości związane z przyjściem do seminarium, bo wiąże się to z zerwaniem - w jakiejś sferze - z poprzednim życiem. A dzięki wyciszeniu na tych rekolekcjach ostatecznie zdecydowałem: Tak, chcę iść za Tobą, Panie - dodaje.

Rekolekcje odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przy ul. Młyńskiej 23/25. Koszt uczestnictwa wynosi 60 zł. Przyjazd - 27 grudnia do godz. 15, zakończenie - 30 grudnia ok. godz. 14.

Swój udział należy zgłaszać do 20 grudnia pod numerami telefonów: 048 33 09 119, 048 33 09 101.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama