Nowy numer 04/2020 Archiwum

Pogrzeb siostry zakonnej

W wieku 99 lat w Radomiu zmarła s. M. Bogusława - Monika Byczkowska, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Urodziła się 23 czerwca 1921 roku w miejscowości Kosy, parafia Chmielno (diecezja chełmińska). Krótko po rozpoczęciu II wojny światowej wraz z całą rodziną została wywieziona do obozu Gasles-Hausen w Niemczech, a potem, po odmowie podpisania przez rodziców volkslisty, zesłana na przymusowe roboty w Saksonii.

W 1946 r. podjęła pracę w szkole podstawowej w Żukowie i Leźnie jako katechetka. Ukończyła Liceum Pedagogiczne w Wejherowie oraz kilka kursów, m.in. kurs nauki religii – etyki moralnej, kurs szkoły rolniczo-gospodarczej, kurs sanitarny i pisania na maszynie. Do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wstąpiła 26 października 1957 r. 15 sierpnia 1965 r. w Walendowie złożyła wieczystą profesję. W zgromadzeniu uzupełniała wykształcenie w Instytucie Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 1985 roku przebywała w klasztorze w Radomiu, w ostatnim czasie posługując modlitwą i ofiarą cierpienia.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama