Nowy numer 48/2020 Archiwum

Adwentowy Dzień Skupienia Nauczycieli i Wychowawców

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu (ul. Młyńska 23/25).

W tym roku gościem będzie prof. Wojciech Roszkowski, który wygłosi wykład pt. "Kryzys cywilizacji i kryzys szkolnictwa".

Program spotkania:

10.00 - Rozpoczęcie w kaplicy seminaryjnej. Tutaj: Nabożeństwo pokutne, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

11.25 - Zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

11.25 - 11.45 - Kawa, herbata (refektarz seminaryjny).

11.45 - 12.30 - Wykład prof. Wojciecha Roszkowskiego (Aula św. Jana Pawła II).

12.40 - Msza św. Przewodniczy i homilię wygłosi bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa nauczycieli (kaplica seminaryjna). Podczas Mszy wystąpi schola młodzieżowa z parafii w Jastrzębi.

13.40 - Wspólny posiłek (refektarz seminaryjny).

Prof. Wojciech Roszkowski jest autorem wielu publikacji z zakresu historii Polski XX i XXI w. W okresie PRL związany był z Polskim Porozumieniem Niepodległościowym. Pisał wtedy w wydawnictwach podziemnych o najnowszej historii Polski pod pseudonimem Andrzej Albert. W 2004 roku wybrany na eurodeputowanego z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 roku był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. W 2009 roku nie ubiegał się o reelekcję do Parlamentu Europejskiego. Wszedł w skład Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków. W 2016 roku ukazała się trzytomowa książka "Świat Chrystusa", w której Wojciech Roszkowski zajął się czasami starożytnymi. Jak sam wskazał, praca nad tą publikacją zajęła mu blisko 50 lat. W 2019 roku opublikował książkę "Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama