Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jest organistą od 50 lat

Biskup Piotr Turzyński w homilii pokreślił wielką wartość śpiewu i muzycznej oprawy podczas Eucharystii.

W parafii Błogie pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z okazji 50-lecia pracy w parafii organisty Adama Króla sprawowana była w jego intencji Msza św. Eucharystii przewodniczył bp Piotr Turzyński.

- Licznie zgromadzeni wierni dziękowali Bogu za dar dobrego organisty, a bp Piotr w czasie homilii pokreślił wielką wartość śpiewu i muzycznej oprawy, ubogacającej każdą Mszę św. Przypomniał także wiernym historię św. Cecylii i jej oddanie Chrystusowi - mówi parafianin Zbigniew Gretka, prezes SAP.

Przed zakończeniem Mszy św. jubilat został obdarowany przez bp. Turzyńskiego specjalnym dokumentem, potwierdzającym, że papież Franciszek udziela mu apostolskiego błogosławieństwa z okazji 50. rocznicy posługi organisty. Błogosławieństwo przywiózł z Rzymu Z. Gretka. Papieskie błogosławieństwo otrzymał również proboszcz ks. Sala.

Jubilatowi za półwieczną służbę dla Kościoła dziękował proboszcz. W imieniu A. Króla i wspólnoty parafialnej ks. Sala słowa podziękowania za obecność i uświetnienie jubileuszu skierował także do zacnych gości: bp. Piotra Turzyńskiego, ks. prał. Marka Fitucha, wicekanclerza radomskiej kurii oraz księży z dekanatu tomaszowskiego na czele z ks. kan. Stanisławem Pałkiewiczem.

- Po zakończeniu Eucharystii przedstawiciele poszczególnych wiosek z parafii Błogie złożyli jubilatowi życzenia i obdarowali kwiatami. W tym czasie wierni śpiewali maryjne pieśni, a na organach grał Włodzimierz Gliszczyński, organista z parafii Zajączków - dopowiada Z. Gretka.

Bp Piotr Turzyński przekazuje Adamowi Królowi błogosławieństwo od papieża Franciszka.   Bp Piotr Turzyński przekazuje Adamowi Królowi błogosławieństwo od papieża Franciszka.
Urszula Kołodziejska

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama