Nowy numer 47/2020 Archiwum

Akcja Polak z sercem

- Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy - zapewnia Anna Wisowata, prezes KSM diecezji radomskiej

Młodym zrzeszonym w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Diecezji Radomskiej tamten weekend upłynął dosyć pracowicie. Na terenie Polski prowadzona była przez nich zbiórka artykułów spożywczych, szkolnych, biurowych oraz chemicznych w ramach akcji „Polak z sercem” – Podziel się z potrzebującymi Rodakami na Wschodzie. Z połową grudnia pierwszy transport zgromadzonych darów trafi do młodych Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie.

- Jest to już druga edycja tej akcji. Sama nazwa świadczy o tym, że jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy. Akcję „Polak z sercem” patronatem honorowym po raz kolejny objęła m.in. wicemarszałek Senatu RP Maria Koc. Rok temu w akcji wzięło udział ok. 600 wolontariuszy w 16 diecezjach. Zebrano wówczas ok. 12 ton żywności w całym kraju. Należy jednak podkreślić, że poza zbiórką darów, KSM organizuje zbiórkę pieniężną, m.in. w postaci sms-ów, która będzie trwać do 30 czerwca 2020 roku. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to dzieło młodzieży - mów Anna Wisowata, prezes KSM diecezji radomskiej 

Pomoc innym sprawia wielką radość młodym ludziom.

- Mogliśmy się o tym przekonać podczas przygotowań i realizacji zbiórki. Budzi się w nas to pragnienie, aby zrobić jak najwięcej dla drugiego człowieka. Mobilizację stanowiło dla nas to, że ludzie przyjęli akcję bardzo pozytywnie i ciągle się nią interesują. Widząc entuzjazm u ludzi, którzy umożliwili nam przeprowadzenie tej inicjatywy oraz tych, którzy do nas podchodzili i oddawali dary, czuliśmy, że warto dzielić się swoim czasem, ale przede wszystkim sercem - podsumowuje A. Wisowata.

W tym roku, podczas akcji ,,Polak z sercem" organizowanej przez KSM do pomocy rodakom ze Wschodu włączył się nowo powstały KSM Radoszyce. Do pomocy dołączyły również szkoły w Grodzisku i Radoszycach oraz Miejski Dom Kultury.

- Dzięki dobrym sercom lokalnej społeczności i  zaangażowaniu młodzieży  zebrano około 150 kg artykułów! Dorośli i młodzież, każdy z osobna okazał wielką  wyrozumiałość i wrażliwość w stosunku do drugiego człowieka. To ogromny wynik z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Cieszymy się, że przez tak niewielki uczynek możemy naszym Rodakom dać odrobinę radości. Dobro potrafi zarażać i mobilizować nas młodych do jeszcze większej aktywności w stronę potrzebujących - mówi Agnieszka Kowalska, prezes oddziału KSM w Radoszycach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama