Nowy numer 49/2020 Archiwum

DNA chrześcijaństwa

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu kolejny raz przygotowało dary, a diakoni przekazali je potrzebującym.

Opiekunką wybranej rodziny była wolontariuszka Iwona Filozof. – W tym roku widzimy, że w rodzinach, które wspieramy, bardzo często pojawiają się problemy wynikłe na skutek choroby.

Tak jest również z rodziną wybraną przez seminarium. To małżeństwo, gdzie żona cierpi na epilepsję i chorobę dermatologiczną, a mąż stracił słuch. Wcześniej wiodło się im dobrze. Kłopoty przyszły wraz w chorobami. Do tego doszły trudności rodzinne. Zostali sami ze swymi problemami – mówi wolontariuszka.

W zbiórkę angażuje się cała społeczność: klerycy, pracownicy świeccy, wychowawcy i wykładowcy. Tradycją jest, że paczkę pakują diakoni. Oni także zawożą dary. Towarzyszy im ktoś z zarządu, najczęściej rektor. – Święty Jan Paweł II powiedział, że życie ludzkie to przestrzeń obdarowywania się. Mówił, że są takie obszary, gdzie to wzajemne obdarowanie ulega zagęszczeniu. Obdarowanie jest wręcz wpisane w DNA chrześcijaństwa. Bóg się rodzi w sercach ludzkich także poprzez to, że dajemy coś nawzajem sobie z życzliwości. Myślimy o sobie nawzajem, jesteśmy za siebie odpowiedzialni. To jest także bardzo ważny aspekt formacyjny dla alumnów naszego seminarium – mówi rektor ks. prał. Jarosław Wojtkun.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama