Nowy numer 47/2020 Archiwum

Z pomocą Małym Stópkom

W kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus na radomskich Borkach stanęła choinka, pod którą można składać artykuły higieniczne dla najmłodszych.

Inicjatorką akcji jest Kamila Rzepka, parafianka z Borek i jednocześnie diecezjalny doradca życia rodzinnego. - Znam ks. Tomasza Kancelarczyka, który w Szczecinie jest prezesem Fundacji Małych Stópek. To prężnie działająca grupa ludzi zaangażowanych w obronę wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Wśród inicjatyw jest adwentowa i bożonarodzeniowa akcja "Paczuszka dla Maluszka". Polega ona na zbiórce artykułów higienicznych, które zostaną przekazane dla dzieci w Domach Samotnej Matki i Domach Dziecka w całej Polsce. Włączyliśmy się w tę akcję i przy ołtarzu Matki Bożej w naszym kościele ustawiliśmy choinkę. Pod nią chętni składają te paczki i paczuszki dla maluszków - wyjaśnia K. Rzepka.

- Dary, za które już dziękuję, bo chętnych do wsparcia nie brakuje, prześlemy w dwa miejsca. Część przekażemy bezpośrednio do szczecińskiej fundacji, a część trafi do naszej diecezjalnej instytucji, do Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim, placówki pozostającej pod opieką Caritas Diecezji Radomskiej - mówi ks. kan. Zbigniew Gaczyński, proboszcz parafii.

- Akcja w naszej diecezji dopiero raczkuje. Wiem, że podobna choinka stanęła w kościele św. Wacława na Starym Mieście w Radomiu. Być może są i inne choinki, pod którymi składane są paczuszki dla maluszków. Mam nadzieję, że akcja będzie się rozwijać - dodaje pani Kamila.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama