GN 48/2020 Archiwum

Rekolekcje dla małżeństw w Roku Rodziny

W Niedzielę Świętej Rodziny, 29 grudnia, w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus na radomskich Borkach rozpoczną się rekolekcje dla małżeństw.

W klimat rekolekcji wprowadzi ks. prof. Bogumił Gacka, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który 29 grudnia w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus będzie głosił homilie. Pierwsze spotkanie odbędzie się tego dnia o godz. 19. Rekolekcje będą prowadzili małżonkowie.

Do udziału w rekolekcjach zaproszeni są wszyscy małżonkowie niezależnie od stażu małżeńskiego, a szczególnie ci, którzy przeżywają w tym roku jubileusz. Rekolekcje, które odbywają się w ogłoszonym w naszej diecezji Roku Rodziny, mają pomóc odkryć moc i siłę sakramentu małżeństwa. 

- Na zaproszeniach na rekolekcje znalazły się słowa: "Każdy zawiera małżeństwo z pragnieniem miłości, szczęścia. Życie przynosi jednak wiele trudności. Dlatego serdecznie zapraszam Państwa na rekolekcje dla małżeństw, aby Chrystus mógł swoją mocą wypełnić sakrament, czyniąc go znakiem miłości Boga do człowieka, uobecnieniem wiecznego szczęścia, codziennym odkrywaniem piękna miłości, wierności, wzajemnej służby". Wszystkich pragnących wzmocnić, a może i uzdrawiać swoje małżeństwo zapraszamy - mówi ks. kan. Zbigniew Gaczyński, proboszcz parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama