Nowy numer 04/2020 Archiwum

Każda Msza św. to jest Boże Narodzenie

Biskup Henryk Tomasik, przypomina że nadchodzące miesiące przeżywamy jako Rok Eucharystii i Rok Rodziny.

Ordynariusz radomski apeluje, by w naszym życiu nie było niedzieli bez Mszy św.

- Ten rok duszpasterski poświęcimy właśnie tej prawdzie, tajemnicy wiary, jakim jest Eucharystia. Chcemy wyznać tę wiarę, troszcząc się, aby nigdy nie było niedzieli bez Mszy świętej. Aby każda liturgia była także naszym darem. Dzisiaj Bogu dziękujemy, że jest tak blisko. Czeka na nasze wyznanie wiary i otwarte serce, które przyjmie Ewangelię i prawdy wiary, które kształtują życie. Tu szczególne prośba do młodzieży, by dobrze korzystała z katechez, bo to szansa, by pogłębić wiarę i nie pozostać dzieckiem z Bożych sprawach - mówi bp Tomasik.

Nawiązując do Roku Rodziny, jaki rozpoczął się w diecezji radomskiej, pasterz Kościoła radomskiego podkreśla, że każdy związek małżeński zawarty z wiarą jest Bożym Narodzeniem. - Modlitwą ogarnijmy tych, którzy decydują się na zawarcie sakramentu małżeństwa, aby ten moment był Bożym Narodzeniem Bożej łaski w ich sercach - powiedział.

Z kolei ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin, zachęca księży, by w najbliższą niedzielę, która jest Niedzielą Świętej Rodziny, zorganizowali podczas nabożeństw odpowiedni moment, aby obecni małżonkowie mogli dokonać obrzędu odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama