Nowy numer 49/2020 Archiwum

Każda Msza św. to jest Boże Narodzenie

Biskup Henryk Tomasik, przypomina że nadchodzące miesiące przeżywamy jako Rok Eucharystii i Rok Rodziny.

Ordynariusz radomski apeluje, by w naszym życiu nie było niedzieli bez Mszy św.

- Ten rok duszpasterski poświęcimy właśnie tej prawdzie, tajemnicy wiary, jakim jest Eucharystia. Chcemy wyznać tę wiarę, troszcząc się, aby nigdy nie było niedzieli bez Mszy świętej. Aby każda liturgia była także naszym darem. Dzisiaj Bogu dziękujemy, że jest tak blisko. Czeka na nasze wyznanie wiary i otwarte serce, które przyjmie Ewangelię i prawdy wiary, które kształtują życie. Tu szczególne prośba do młodzieży, by dobrze korzystała z katechez, bo to szansa, by pogłębić wiarę i nie pozostać dzieckiem z Bożych sprawach - mówi bp Tomasik.

Nawiązując do Roku Rodziny, jaki rozpoczął się w diecezji radomskiej, pasterz Kościoła radomskiego podkreśla, że każdy związek małżeński zawarty z wiarą jest Bożym Narodzeniem. - Modlitwą ogarnijmy tych, którzy decydują się na zawarcie sakramentu małżeństwa, aby ten moment był Bożym Narodzeniem Bożej łaski w ich sercach - powiedział.

Z kolei ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin, zachęca księży, by w najbliższą niedzielę, która jest Niedzielą Świętej Rodziny, zorganizowali podczas nabożeństw odpowiedni moment, aby obecni małżonkowie mogli dokonać obrzędu odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama