Nowy numer 04/2020 Archiwum

Koncert galowy "Staropolskiego Kolędowania"

Gwiazdą koncertu galowego laureatów XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie" będzie Prawosławny Chór Duchowieństwa Diecezji Warszawsko-Bielskiej.

Koncert odbędzie się 28 grudnia (sobota) o godz. 17 w "Resursie Obywatelskiej" w Radomiu przy ul. Malczewskiego 16. Podczas występów poznamy tegorocznych laureatów Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie".

Gwiazdą wieczoru będzie Prawosławny Chór Duchowieństwa Diecezji Warszawsko-Bielskiej. Zespół śpiewa podczas głównych świąt i ważnych wydarzeń Cerkwi prawosławnej w Polsce. Tworzą go duchowni i dyrygenci diecezji, którzy na co dzień zajmują się śpiewem cerkiewnym w swoich parafiach. Kilkakrotnie śpiewał w Serbii, a także w Grecji, na Świętej Górze Athos, brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Mińsku, Międzynarodowym Festiwalu "Głas Pieczerskij" w Kijowie i Międzynarodowym Festiwalu Śpiewów Prawosławnych "Kołożskij Błagowiest" w Grodnie. W 2011 r. zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej".

W wykonaniu chóru usłyszymy prawosławne kolędy w kilku językach, m.in. starocerkiewnosłowiańskim, rosyjskim, ukraińskim i białoruskim.

Na koncert zapraszają Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" oraz Kuria Diecezji Radomskiej.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem bp. Henryka Tomasika, Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia, i Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego.
Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama