Nowy numer 33/2020 Archiwum

Seksedukacja? Nie!

Konferencja "Twoja szczęśliwa rodzina. Masz dzieci, poznaj swoje prawa" w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego "Arka" w Radomiu.

Konferencję zorganizował Komitet Organizacyjny Radomskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Prelegenci - dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris", i Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny (organizacja, która np. w Radomiu organizuje Marsz dla Życia i Rodziny) - mówili o zagrożeniach seksedukacji w szkołach i przedszkolach.

- Było to spotkanie uświadamiające i informujące rodziców, jakie są zagrożenia wynikające z wprowadzania karty LGBT. Z mediów płynie przekaz, że to takie nic, zwykła deklaracja prezydenta Warszawy, nic nieznacząca. To tak nie jest, to ma swoją moc. Jest powoli wdrażana, trochę tylnymi drzwiami. Prawdopodobnie postanowienia tej karty będą realizowane na razie w Warszawie. Wiadomo jednak, że kolejne miasta do jej wdrożenia już się szykują - mówi mówi Katarzyna Gęsiak, prawnik, członek komitetu organizacyjnego Radomskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Podkreśla, że potrzebne jest uświadomienie rodziców, w jaki sposób ruchy LGBT będą próbowały przejąć część edukacji dzieci.

- Rodzice, którzy nie zgadzają się na takie edukacyjne zajęcia, maja prawo zwrócić się do dyrekcji placówki o ich niewprowadzanie, ewentualnie zaprzestanie. Mogą również indywidualnie złożyć rodzicielskie oświadczenie, że nie wyrażają zgody na udział dziecka w takich zajęciach - mówi K. Gęsiak.

Oświadczenia są dostępne na stronie Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris", Centrum Życia i Rodziny oraz na stronie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Organizatorzy spotkania w "Arce" (od lewej): Katarzyna Gęsiak, ks. Sławomir Adamczyk, Kamila Rzepka i Agata Kicior.   Organizatorzy spotkania w "Arce" (od lewej): Katarzyna Gęsiak, ks. Sławomir Adamczyk, Kamila Rzepka i Agata Kicior.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama