Nowy numer 27/2020 Archiwum

Spotkanie seniorów w Bedlnie

Dopiero podsumowano realizację projektu "Caritas Seniorom – Seniorzy Caritas", a już jest deklaracja jego kontynuacji.

W parafii pw. św. Anny w Bedlnie odbyło się spotkanie seniorów, a przygotowali je proboszcz ks. Sławomir Matyga i Parafialny Zespół Caritas. Było to kolejne spotkanie oczekiwane przez seniorów, którzy po ciężkiej pracy związanej z przygotowaniem paczek, zbiórką żywności i pomocą potrzebującym chcieli odetchnąć.

- W spotkaniu obok proboszcza uczestniczył wikariusz ks. Piotr Czaja oraz pan organista, który wspierał obecnych swoim głosem podczas śpiewania kolęd. Czas spotkania w okresie świątecznym był okazją do łamania się opłatkiem. Później rozmawiano o tym, co do tej pory udało się zrobić, podsumowując w ten sposób realizowany projekt "Caritas - Seniorom, Seniorzy Caritas" - mówi Anna Lis, sekretarz Caritas Diecezji Radomskiej, koordynator PZC.

Podczas spotkania seniorzy zadeklarowali także dalszą chęć do działania i kontynuacji projektu.

- Oczywiście na wszystkie akcje i działania Parafialny Zespół Caritas ma zgodę, a nawet zachętę proboszcza, który zapewnia, że drzwi plebanii są zawsze dla nich otwarte i mogą działać. Ukłony w stronę wolontariuszy PZC i ogromne podziękowania za ich wytrwałą, i systematyczną pracę oraz za gotowość do dalszej współpracy - dziękuje A. Lis.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą.   Spotkanie rozpoczęło się modlitwą.
Anna Lis
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama