Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wydarzenie roku 2019 w diecezji radomskiej

Absolutna dominacja wydarzeń, które organizowała Akcja Katolicka.

Czytelnicy wybrali! Dziękujemy za wszystkie głosy. Na naszej internetowej stronie przygotowaliśmy galerię ponad 120 zdjęć, przypominających wydarzenia, jakie miały miejsce w naszej diecezji.

Najwięcej lajków zebrały te, które przygotowała Akcja Katolicka naszej diecezji: rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę, Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę", Marsz dla Życia i Rodziny oraz regaty żeglarskie w Jedlni-Letnisku.

Internauci wskazywali także na poświęcenie kaplicy wieczystej adoracji w Jedlni Kolonii oraz na wydarzenia związane z ks. Romanem Kotlarzem, sługą Bożym, męczennikiem radomskiego protestu z czerwca 1976 roku. W głosowaniu ważne miejsce miała również informacja o śmierci jezuity, ks. Huberta Czumy, opozycjonisty i duszpasterza ludzi pracy.

Kolejne miejsce przypadło pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, a tutaj pierwszemu nabożeństwu pokutnemu, jakie odbyło się na Przeprośnej Górce.

Internauci głosowali ponadto na wydarzenia związane z działalnością Ruchu Światło-Życie oraz na obchody złotego jubileuszu święceń kapłańskich biskupów Henryka Tomasika i Adama Odzimka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama