Nowy numer 32/2020 Archiwum

Jasełka i kolędowanie w Grabowcu

Swoje talenty aktorskie, wokalne, a nawet taneczne zaprezentowali uczniowie klas I-VII.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, na zaproszenie proboszcza ks. kan. Zbigniewa Wypchły, zaprezentowali w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja jasełka pt. "Tak! On jest Królem!". Do występu przygotowały ich nauczycielki Beata Zarzycka i Bożena Krajewska-Wróbel. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Grzegorz Zięba.

Jasełka oklaskiwali parafianie, rodzice młodych aktorów oraz nauczyciele wraz z Renatą Druzd, dyrektorką szkoły.

- Swoim pięknym występem dziewczęta i chłopcy przybliżyli wszystkim zebranym prawdę o narodzeniu Pana Jezusa, który jest Królem ludzkich serc. Szczególne uznanie u widzów wzbudziły tańce aniołków w wykonaniu uczennic klasy I i II oraz śpiew pastorałek - mówi Beata Zarzycka.

Po zakończeniu przedstawienia proboszcz poprosił dzieci o podejście do żłóbka i zaprosił do wspólnej modlitwy. Dzieci prosiły Pana Jezusa, aby zawsze były Mu posłuszne i umiały Go naśladować w swoim życiu. Proboszcz przygotował także dla dzieci słodkie upominki.

- W świątyni można było nie tylko obejrzeć występ dzieci, ale przede wszystkim poczuć radość kolędowania i wspólnej modlitwy z naszymi duszpasterzami - mówi Anna Marek, nauczycielka odpowiedzialna za układ taneczny dzieci do pastorałki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama