Nowy numer 42/2020 Archiwum

Arka poszukuje Ośmiu Wspaniałych

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" rozpoczęło nabór do XXI Radomskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Konkurs adresowany jest do młodych ludzi wyróżniających się pozytywną postawą w życiu codziennym m.in. zaangażowaniem społecznym, kreatywnością, odpowiedzialnością, empatią, życzliwością, wysoką kulturą osobistą.

- Jest to samorządowy konkurs nastolatków realizowany we współpracy z warszawską fundacją "Świat na tak". Nastawiony jest na promowanie młodzieży aktywnej, chcącej coś fajnego zrobić dla swojego środowiska. Wiemy doskonale, że młodzież generalnie nie chce się chwalić. Oni są skromni, robią fantastyczne rzeczy, ale nie do końca chcą się pokazywać. Chcemy ich zachęcić, żeby to dobro promowali. Trzeba pokazywać dobre wzorce, żeby zachęcić innych do działań nastawionych na czynienie dobra w swoich małych ojczyznach - mówi Ewa Kamińska, wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka".

Zgłoszenia kandydatów i grup przyjmowane będą do 25 lutego w siedzibie stowarzyszenia w Radomiu przy ul. Chrobrego 7/9 od poniedziałku do piątku w godz. 13-19 bądź w formie elektronicznej - e-mail: scmarka@gmail.com.

Zgłoszenia indywidualne przyjmowane są w kategorii "Ósemeczka" - uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, "Ósemka Junior" - uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej i "Ósemka Senior" - uczniowie klas 1-5 szkoły ponadpodstawowej.

Zgłoszenia grupowe dzielą się na dwie kategorie wiekowe: "Ósemeczki - Grupy" - klasa 4-8 szkoły podstawowej oraz "Ósemki - Grupy" - klasa 1-5 szkoły ponadpodstawowej.

- Młodego człowieka, który robi fajne rzeczy, zgłosić może każdy. Mogą to być osoby indywidualne, instytucje, organizacje. Osoba nie może zgłosić się sama. Musi mieć rekomendacje osób lub środowisk, na rzecz których działa - dodaje E. Kamińska

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu: 504 811 030 lub e-mail: scmarka@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama