Nowy numer 32/2020 Archiwum

Radomskie seminarium modliło się za dziennikarzy

W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu sprawowana była Msza św. w intencji dziennikarzy z racji ich patronalnego święta.

W przeddzień Dnia Środków Społecznego Przekazu, który przypada we wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, społeczność radomskiego Wyższego Seminarium Duchownego zaprosiła na Mszę św. pracowników diecezjalnych mediów: Radia Plus Radom, Portalu Diecezji Radomskiej i radomskiego Gościa Niedzielnego.

Mszy św. przewodniczył ks. Stanisław Piekielnik, szef portalu. - Dzisiaj modlimy się za dziennikarzy, którzy dbają o to, aby to, co się dzieje w naszym seminarium, dotarło do jak największej liczby osób, aby ci, którzy są na zewnątrz - dzięki środkom społecznego przekazu - mogli trochę wejrzeć do nas przez uchylone okno. Dla nas jest też ważna wasza praca. Wtedy kiedy jesteśmy poza seminarium, np. w czasie urlopu, możemy przeczytać, co się dzieje w diecezji. Za to też bardzo wam dziękujemy - powiedział ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu.

Homilię wygłosił ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom. Zachęcał do zapoznania się z orędziem papieża Franciszka  na 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu - "Życie staje się historią". Mówił, że papież przypomina w nim mediom o znaczeniu opowiadania, narracji, bo one przybliżają do Boga. Ks. Wieczorek zachęcał kleryków, by uczyli się od Chrystusa, który jest mistrzem w opowiadaniu.

W imieniu mediów na koniec Eucharystii za modlitwę podziękował ks. Zbigniew Niemirski. Dziękował też za otwartość seminarium dla mediów diecezjalnych, przede wszystkim za współpracę. Mówił o tym, że to, co tworzone jest we współpracy z seminarium i diecezjalnymi mediami, wpisuje się w to, co papież Franciszek zawarł w orędziu o tworzeniu historii. - Z pewnością to, co tworzą nasze media przy pomocy seminarium, kiedyś będzie służyło jako śledzenie historii, która dzieje się w naszych czasach - stwierdził.

Eucharystia sprawowana była w kaplicy seminaryjnej.   Eucharystia sprawowana była w kaplicy seminaryjnej.
Marta Deka /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama