Nowy numer 09/2020 Archiwum

Debata o naprotechnologii i in vitro

O tym, co to jest leczenie niepłodności, a czym jest jej obchodzenie, mówili dr Grzegorz Nyc, ginekolog i naprotechnolog, oraz ks. dr Jarosław Wojtkun, teolog moralista.

Spotkanie w ramach cyklu "Rozmowy o…" odbyło się w Radomiu w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego. Comiesięczne rozmowy organizuje Stowarzyszenie "Młyńska" Verum, Bonum, Pulchum.

Na początku debaty moderujący spotkanie Jakub Mitek ze Stowarzyszenia "Młyńska" zauważył, że o ile o in vitro wiele się mówi w publikacjach oraz rekomendacjach ośrodków medycznych świata i Polski, to zupełnie inaczej wygląda to w przypadku naprotechnologii. Kwestię podjął Grzegorz Nyc, który przypomniał, że pierwsze zapłodnienie in vitro miało miejsce w 1978 roku. Naprotechnologia zaczęła powstawać wcześniej (ale oficjalny początek to rok 1991). - Od tamtego czasu procedura in vitro stała się potężnym biznesem, za którym stoją wielkie ośrodki - wyjaśniał naprotechnolog.

Całość debaty tutaj:


Relacja w wydaniu papierowym "AVE Gościa Radomskiego", nr 5 na 2 lutego 2020 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama