Nowy numer 09/2020 Archiwum

Gromniczna w radomskim skansenie

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza 2 lutego na obchody uroczystości Matki Bożej Gromnicznej.

Uroczystości rozpocznie o godz. 16.30 Msza św. w kościele św. Doroty z Wolanowa. Po liturgii ok. godz. 17.15 nastąpi przejście do zagrody z Alojzowa, gdzie zespół śpiewaczo-obrzędowy "Korzenie" z Łaguszowa zaprezentuje wybrane zwyczaje charakterystyczne dla tradycji ludowej związane ze świętem Matki Boskiej Gromnicznej, m.in. wypalanie ogniem z poświęconej gromnicy krzyża na futrynie drzwi wejściowych, rozpalanie ognia w piecu od poświęconej gromnicy.

W dworze z Brzeziec około. 17.45 będzie poczęstunek dla przybyłych gości, a po nim rozstrzygnięcie konkursu pt.: "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa" oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród laureatom konkursu. W programie także przedstawienie pt. "Matki Boskiej Gromnicznej" w wykonaniu zespołu "Korzenie".

Wstęp na uroczystość - 1 zł.

Patronat honorowy nad imprezą objął bp Henryk Tomasik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama