Nowy numer 09/2020 Archiwum

Łódzka Solidarność RI wspiera abp. Marka Jędraszewskiego

List w tej sprawie został wysłany na ręce metropolity krakowskiego.

Opoczyński poseł Robert Telus, przewodniczący Rady Wojewódzkiej NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych mówi, że wobec powtarzających się ataków na hierarchę, związek nie może milczeć i poprzez list chce udzielić wyraźnego wsparcia.

"Wobec powtarzających się nacisków na pozbawienie Jego Ekscelencji prawa do wypowiedzi w obronie wartości i zasad, jakimi powinien kierować się każdy katolik, w imieniu NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych województwa łódzkiego kierujemy do Jego Ekscelencji słowa uznania i poparcia… Chcemy podkreślić, że wieś polska w 1050-letniej  historii zawsze była, jest i będzie zakorzeniona w wierze i źródłach Ewangelii Kościoła katolickiego… Wyrażamy zaniepokojenie szerzącą się niesłychaną agresją środowisk lewackich i pseudoekologicznych, chcących pozbawić  prawa kapłana do wypowiedzi i wyrażania własnych poglądów, także w naszym imieniu… Jako Rada Wojewódzka NSZZ Solidarność RI Województwa Łódzkiego popieramy w całej rozciągłości stanowisko Jego Ekscelencji i słowa wypowiedziane na rzecz obrony wiary, moralności, dobrego imienia katolika i Polaka w świecie".

List poparcia w imieniu związkowców podpisali: Robert Telus i Andrzej Śniegula, wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.


Poniżej pełna treść listu.

Łódzka Solidarność RI wspiera abp. Marka Jędraszewskiego   Łódzka Solidarność RI wspiera abp. Marka Jędraszewskiego  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama