Nowy numer 09/2020 Archiwum

Ze Starachowic w góry

Niemal 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży z parafii św. Judy Tadeusza z wikariuszem ks. Tomaszem Rokitą wyjechała na zimowy wypoczynek do Białego Dunajca.

Pięciodniowy wypoczynek upłynął bardzo aktywnie.

- Młodzież miała okazję nauczyć się jeździć na nartach, przespacerować się Doliną Chochołowską, zwiedzić Zakopane, czy też spędzić czas na lodowisku. Na zakończenie wszyscy regenerowali siły w Termach Chochołowskich - mówi ks. Rokita i podkreśla, że wyjazd posiadał również charakter formacyjny: - Podczas Mszy św. i wspólnych modlitw uczestnikom towarzyszyła postać króla Dawida, ponieważ w tych dniach podczas liturgii czytana była Druga Księga Samuela. Jadąc w góry, młodzież zwiedziła Bazylikę Grobu Bożego w Miechowie, poznając nie tylko historię, ale i duchowe znaczenie tego miejsca. 

Organizację zimowiska wsparli parafianie, którzy jesienią ubiegłego roku zorganizowali kiermasz ciast oraz sprzedaż zniczy. Dzięki temu wyjazd w góry nie był zbytnim obciążeniem dla żadnego z rodziców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama