Nowy numer 2/2021 Archiwum

Czasami życie zależy od 1 procenta

Caritas Diecezji Radomskiej prowadzi wiele dzieł, które wspierają najbardziej potrzebujących, chorych, pokrzywdzonych przez los. Jest to możliwe dzięki wsparciu wielu ludzi, bo razem można więcej.

W ubiegłym roku około 7500 podatników przekazało 1% na diecezjalną Caritas, co stanowi ponad 609 tys. zł. - Na każdym z nas ciąży odpowiedzialność za los innych. Dziękując za przychylność dla Caritas w ubiegłym roku, wraz z bp. Henrykiem Tomasikiem oraz naszymi podopiecznymi zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% na rzecz OPP Caritas Diecezji Radomskiej (KRS 0000222733). Dziękujemy za zaufanie. Razem możemy więcej i lepiej - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Pozyskane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie kosztów leczenia, dożywianie, edukację i wypoczynek dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach losowych.

Przy Caritas działają m.in.: świetlice dla dzieci, dom matki i dziecka, streetworkerzy, pedagodzy ulicy, telefon zaufania, okno życia, zespół domowej opieki hospicyjnej, ośrodek adopcyjny.

Caritas prowadzi jadłodajnie i 4 wypożyczalnie sprzętu medycznego - w Radomiu, Drzewicy, Starachowicach i Kozienicach. Planuje otwarcie piątej. W ubiegłym roku kupiono 30 łóżek elektrycznych, 4 koncentratory tlenu i 2 ssaki.

Caritas swoją akcję prowadzi pod hasłem: "Czasami życie zależy od 1%". - Widzimy potrzebę wspierania naszych podopiecznych szczególnie ludzi chorych w każdym wieku. W roku 2018 w ramach ścisłej współpracy dzięki akcji 1% indywidualnie wsparliśmy 26 osób: 10 dzieci i 16 dorosłych. Są to osoby bardzo chore, które również w tym roku będą potrzebować naszej pomocy - tłumaczy ks. Kowalski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama