Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wakacje z Ruchem Światło-Życie

Zapisy na wakacyjne rekolekcje ozowe rozpoczynają się 10 marca. Moderatorzy przygotowali 18 turnusów w kilkunastu miejscach.

Rekolekcje, w zależności od wieku i zaawansowania uczestników, podzielone są na stopnie. - Przygotowaliśmy 18 oaz, ale jesteśmy otwarci. Jeżeli będzie taka potrzeba, zwiększymy liczbę turnusów. Mamy ofertę dla dzieci od IV klasy szkoły podstawowej  i dla młodzieży. W tym roku będzie też oaza, jak ją żartobliwie nazywamy, starszaków, czyli dla osób, które chciałyby rozpocząć formację w Ruchu, a są już w szkole średniej - wyjaśnia s. Małgorzata Kobylarz, moderatorka diecezjalna.

Tegoroczne oazy wakacyjne odbędą się m.in. w Mariówce, Solcu, Szymanowie, Pionkach, Rzeczniowie, Suchedniowie, Studziannie, Dąbrówce, Skarżysku-Kamiennej, Lubomierzu, Bańskiej i Sandomierzu. W ciągu dnia młodzi uczestniczyć będą w modlitwie brewiarzowej, spotkaniach w grupach, śpiewach, szkole liturgii, Mszy św., namiocie spotkania, czyli medytacji biblijnej, ale też w wycieczkach i wieczorach pogodnych.

Jak mówi s. Małgorzata, wakacyjne rekolekcje są takim czasem, kiedy dzieci i młodzież mogą zobaczyć, czym żyje Ruch Światło-Życie.

- Zapraszam serdecznie do udziału w wakacyjnych oazach. Większość osób, które pojechały na oazę pierwszy raz, zaraz po przyjeździe do domu tęskni i pyta, kiedy będzie następna. Ostatnio się dowiedziałam, że niektórzy rodzice mają tylko takie obawy, że dziecko po przyjeździe z oazy przez dwa tygodnie nie może dojść do siebie, bo by chciało tam wrócić. Poza tym rodzice powierzają swoje dzieci w pewne ręce. Ludzie, którzy się nimi zajmują, naprawdę troszczą się o ich dobro. Myślę że w dzisiejszym pogubionym świecie oaza jest tym bezpiecznym miejscem. To jest dobry czas - zaprasza s. Małgorzata.

Zapisy rozpoczynają się 10 marca. W tym dniu księża będą zapisywać uczestników ze swoich parafii. Od 11 marca w środy i czwartki w godz. 10-16 będzie można się zapisać w ośrodku Ruchu Światło-Życie mieszczącym się w budynku Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama