Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dary dla Polaków na Ukrainie

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu Rycerze Kolumba prowadzili zbiórkę na rzecz Polaków mieszkających na Ukrainie. Zebrano ponad 1000 kg darów.

Rycerze rady 14004 przeprowadzili w parafii zbiórkę żywności długoterminowej, środków czystości oraz nowej pościeli - koców, poduszek i kołder. Zebrali ponad 1100 kg darów. Odpowiedzieli w ten sposób na apel o pomoc potrzebującym, który do Rycerzy Kolumba w Polsce skierował abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

Rycerze posegregowali dary i załadowali na samochód dostawczy. Przy pomocy proboszcza ks. kan. Wiesława Lenartowicza i Caritas Diecezji Radomskiej dary te zawieźli Polakom mieszkających na Ukrainie. Transport dotarł do Caritas Archidiecezji Lwowskiej, która rozdysponuje produkty wśród najbardziej potrzebujących. 

Parafianie chętnie włączyli się w akcję. - Ważne, żebyśmy się uczyli coś dawać od siebie innym. W jedną z niedziel Wielkiego Postu chcemy zorganizować akcję poboru krwi. Skoro uczymy się od Chrystusa, to Go naśladujmy - mówi ks. Lenartowicz.

Parafia MB Częstochowskiej od 15 lat pomaga mieszkańcom Ukrainy. Wtedy to grupa modlitewna św. Ojca Pio nawiązała kontakt z parafią katedralną we Lwowie. - Pomagaliśmy katedrze lwowskiej, mieliśmy kontakt z katolikami w Donbasie, w strefie wojny. Zaprosiliśmy tamtejszą młodzież do nas w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Potem organizowaliśmy dla nich obozy - wylicza proboszcz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama