Nowy numer 49/2020 Archiwum

Szpital na radomskim Józefowie wstrzymuje odwiedziny

Powodem jest nie tylko ryzyko zachorowań wywołanych zakażeniem koronawirusem, ale także wzrost zachorowań na infekcje wirusowe.

Zarządzenie obowiązuje od wtorku 10 marca.

- W związku z ryzykiem zachorowań wywołanych zakażeniem koronawirusem oraz ze względu na wzrost zachorowań na infekcje wirusowe, od 10. marca br. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. w Radomiu wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych. Zgodnie z zaleceniami konsultantów krajowych w dziedzinie położnictwa i ginekologii wprowadzamy również zakaz uczestnictwa osób bliskich przy porodach rodzinnych do odwołania. Natomiast w oddziałach dziecięcych przy pacjencie będzie mógł przebywać tylko jeden opiekun, który jest zdrowy i będzie przestrzegać zasad oddziału. Opiekun będzie miał sprawdzaną temperaturę. Personel oddziałów dziecięcych przeprowadzi z nim wywiad epidemiologiczny - informuje Karolina Gajewska, specjalista ds. kontaktów z mediami.

Zostaną ponadto wydzielone wyłącznie dwa wejścia do szpitala: wejście główne oraz wejście do szpitalnego oddziału ratunkowego. Wszystkie boczne wejścia zostaną zamknięte do odwołania. Przy obu wejściach do szpitala będzie wykonywany pomiar temperatury.

- Bardzo prosimy rodziny i bliskich pacjentów o przestrzeganie wyżej wymienionych zasad i wyrozumiałość. Chcemy jak najlepiej chronić naszych pacjentów. Działania szpitala są zgodne z ustawą z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - wyjaśnia K. Gajewska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama