Nowy numer 47/2020 Archiwum

W obawie przed koronawirusem

Zamknięte są szkoły, żłobki, przedszkola, biblioteki, baseny, kina…

Prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował o działaniach związanym z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Szpital miejski zwiększy liczbę łóżek dla pacjentów zakaźnych. Jak na razie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym hospitalizowano 18 osób z podejrzeniem koronawirusa. Zbadano 11 próbek, a ich wynik był negatywny. Pozostali pacjenci czekają na wyniki. Jak poinformował prezydent, zapadła decyzja, że pawilon ginekologiczno-położniczy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostanie tymczasowo przeznaczony na potrzeby oddziału zakaźnego. Będzie tam przygotowanych 60 łóżek. Pacjentki z oddziału ginekologicznego do poniedziałku zostaną przetransportowane do szpitala na Józefowie. W tym szpitalu nie będzie oddziału zakaźnego.

Prezydent przypomniał, że we wszystkich szpitalach obowiązuje zakaz odwiedzin. - Proszę radomian, by stosowali się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i aby pamiętali, że pierwszym miejscem, gdzie powinni się zgłosić, jeśli podejrzewają, że są chorzy, jest sanepid - mówi Witkowski.

Do działań związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa przygotowana jest w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego specjalna karetka, przeznaczona do przewozu osób z podejrzeniem zakażenia.

Decyzją ministra edukacji narodowej, od czwartku przez dwa tygodnie nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczne w szkołach, a od poniedziałku (16 marca) zamknięte będą szkoły i przedszkola. Prezydent zaapelował, aby rodzice zadbali o to, by dzieci pozostawały w domach, a nie spotykały się na przykład w marketach.

Żłobki będą zamknięte od poniedziałku.

MOSiR zamyka miejskie baseny. Nie kupimy biletu w autobusie miejskim. Autobusy będą dezynfekowane - poręcze, uchwyty, kasowniki - i nie działa w nich tzw. ciepły guzik. Ograniczone zostały także wejścia do punktu sprzedaży biletów w siedzibie MZDiK. Dezynfekowane będą parkomaty.

Prezydent apeluje również, aby ograniczyć wizyty w Urzędzie Miejskim, jeśli sprawę można załatwić drogą elektroniczną.

Działalność zawiesza Centrum Aktywności Seniorów i dom dziennego pobytu Senior Plus. W domach pomocy społecznej dyrektorzy placówek wprowadzili zakaz odwiedzin.

Zgodnie z decyzjami centralnymi działalność zawieszają radomskie placówki kultury. Od jutra nie będą się odbywały spektakle teatralne i koncerty. Zamknięta będzie Miejska Biblioteka Publiczna i jej oddziały, a planowane imprezy zostały odwołane.

Jak zapewnia wiceprezydent Karol Semik w związku z zamknięciem palcówek oświatowych na dwa tygodnie, nie będzie problemu z nadrobieniem zaległego materiału. Poza tym uczniowie mogą korzystać z e-podręczników, a nauczyciele ze zintegrowanego zarządzania oświatą.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama