Nowy numer 47/2020 Archiwum

Srebrny jubileusz kapłaństwa

Księża, którzy byli święceni w 1995 roku w katedrach sandomierskiej i radomskiej, obchodzą w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa.

Srebrną rocznicę kapłani będą wspólnie świętować w Wyższych Seminariach Duchownych w Radomiu i Sandomierzu, na Jasnej Górze oraz w parafiach, w których posługują. W radomskim seminarium planują sprawować Mszę św. 27 maja, w samą rocznicę święceń.

Jubileuszowe spotkania rozpoczęli w lutym tego roku pielgrzymką do Rzymu. - Zwiedzaliśmy miejsca związane z naszymi rodakami: św. Janem Pawłem II, św. Jackiem Odrowążem, św. Stanisławem Kostką, św. Maksymilianem Marią Kolbe, kard. Stanisławem Hozjuszem, kard. Włodzimierzem Czackim, Marią Sobieską, Adamem Mickiewiczem i Juliuszem Słowackim - wylicza ks. Marek Kucharski.

Centralnym punktem pielgrzymowania była audiencja, podczas której podejmowany był temat "Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni".

- Mieliśmy także kilka minut osobistego spotkania z papieżem Franciszkiem, który przed udzieleniem nam błogosławieństwa powiedział, że błogosławi naszym współpracownikom i wspólnotom parafialnym. W rozmowie prosił o modlitwę w jego intencji, bo jak zaznaczył, to trudny czas dla niego i Kościoła - opowiada ks. Kucharski.

Księża jubilaci dziękują ks. prał. Albertowi Warso za pomoc w przeżyciu jubileuszowej pielgrzymki. - Eucharystie sprawowane przy grobach św. Piotra i św. Jana Pawła II były naszym dziękczynieniem za dar życia, wiary i powołania. Niech Pan błogosławi wszystkim, których spotkaliśmy w swoim życiu - mówi ks. Kucharski.

Srebrni jubilaci z diecezji radomskiej to księża: Arkadiusz Bieniek, Grzegorz Binięda, Paweł Bukała, Sylwester Chodyra, Maciej Cisowski, Artur Gumiński, Emil Hebda, Andrzej Kania, Rafał Kopacz, Krzysztof Kosecki, Marek Kucharski, Andrzej Kuleta, Jacek Mizak, Andrzej Niewczas i Mirosław Sochaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama