Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dar serca, dar siebie

Kolejny raz myśliwi radomscy zajęli pierwsze miejsce w akcji Darz Bór - Dasz Krew.

Myśliwi okręgu radomskiego Polskiego Związku Łowieckiego w ubiegłym roku po raz drugi uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Darz Bór - Dasz Krew.

- Celem tej akcji jest podzielenie się tym, co najcenniejsze - krwią. Wspólne porozumienie Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego i Narodowego Centrum Krwi w Warszawie zapoczątkowało taką formę pomocy osobom potrzebującym - wyjaśnia Hubert Ogar, myśliwy, redaktor naczelny „Nemroda radomskiego”.

Myśliwych nie trzeba było namawiać do udziału w tej szlachetnej akcji. Indywidualnie czy też grupami zgłaszali się do Regionalnego Centrum Krwi i Krwiodawstwa w Radomiu. Po podaniu hasła: "Darz Bór - Dasz Krew" i po przejściu standardowych badań, oddawali krew, osocze czy też płytki krwi. Podsumowanie akcji za ubiegły rok miało miejsce w marcu. W 2019 r. myśliwi i sympatycy łowiectwa z okręgu radomskiego zajęli po raz drugi pierwsze miejsce w Polsce. W akcję włączyło się 49 zarządów okręgowych, oddając ponad 48 litrów krwi przez 109 dawców.

- Należy podkreślić, że była to jedna trzecia łącznej ilości oddanej krwi w całej akcji. W 2018 r. radomscy myśliwi również zajęli pierwsze miejsce w Polsce. Wówczas 68 dawców oddało ponad 28 litrów krwi. Choć cieszymy się z zajęcia pierwszego miejsca, to nie był to dla nas najważniejszy cel. Najważniejsza była pomoc - dar serca w postaci krwi, którym radomscy myśliwi mogli się podzielić i nadal się dzielą w kolejnej akcji, która już się rozpoczęła - mówi H. Ogar.

Jedna z grup myśliwych po oddaniu krwi. Drugi od prawej Hubert Ogar.	  Jedna z grup myśliwych po oddaniu krwi. Drugi od prawej Hubert Ogar.
Archiwum Huberta Ogara
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama