Nowy numer 49/2020 Archiwum

Sesja i egzaminy uczniów-studentów

- Jestem zaskoczony tak wysokim poziomem wiedzy biblijnej naszych studentów - mówi ks. dr Jacek Kucharski.

Uczniowie-studentci, należący do Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci działającego pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej, z PSP nr 7 im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz przy parafii pw. Opieki św. Józefa i PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni Letnisku przeżywali egzaminy sesyjne.

W komisji egzaminacyjnej w Radomiu zasiadali: Lidia Szymańska, wykładowca, Katarzyna Gruszka, dyrektor szkoły, i ks. dr Jacek Kucharski, moderator diecezjalny i rektor dziecięcej uczeni. To kolejna filia dziecięcej uczelni, która angażuje dzieci z radomskiej fary i PSP nr 7 w Radomiu w poznawanie Pisma Świętego. W czasie egzaminu, którego treścią był Pięcioksiąg, dzieci recytowały na pamięć po hebrajsku pierwsze zdania z Księgi Rodzaju. Nic dziwnego, że najczęstszą oceną w studenckich indeksach była szóstka.

W Jedlni Letnisku egzaminowali: Elżbieta Sobieraj, dyrektor PSP,  s. Bożena Molendowska oraz ks. Kucharski. - Egzamin podjęła 30-osobowa grupa studentów-uczniów. Kilku z nich zmogła grypa, dlatego będę zdawać w innym terminie. Patrząc na młodych studentów, wyczuwało się atmosferę lekkiego napięcia, które starała się rozładować komisja egzaminacyjna. Jestem zaskoczony tak wysokim poziomem wiedzy biblijnej naszych studentów - powiedział na zakończenie sesji ks. J. Kucharski.

Dzieci-studenci z Jedlni Letniska z ks. J. Kucharskim, s. Bożeną Molendowską i Elżbietą Sobieraj (z prawej).   Dzieci-studenci z Jedlni Letniska z ks. J. Kucharskim, s. Bożeną Molendowską i Elżbietą Sobieraj (z prawej).
Archiwum ks. Jacka Kucharskiego
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama