Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zmiany w pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu wprowadził zmiany organizacji pracy. Informuje również, że 18 marca na konta klientów ośrodka przelane zostały środki z tytułu przyznanych świadczeń.

Ośrodek - w miarę możliwości - wykonuje swoje zadania w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę mieszkańców. Wszelkie dokumenty i wnioski należy składać drogą elektroniczną, za pośrednictwem poczty lub w okienku budynku przy wejściu do ośrodka przy ul. Limanowskiego 134. Wszystkie wnioski dostępne są na stronie internetowej www.mops.radom.pl w zakładce „wnioski”. Rozpatrywanie wniosków i wydawanie decyzji odbywa się na bieżąco.

- Apelujemy do naszych klientów, którzy pobierają świadczenia w kasie ośrodka o założenie konta bankowego bądź wskazanie numeru konta, na które można przelać środki. Klienci odbierający świadczenie w kasie MOPS wpuszczani są do budynku pojedynczo. Aby uniknąć kolejek i przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo - zarówno klientów jak i pracowników ośrodka - wskazanie numeru konta byłoby odpowiednim rozwiązaniem. Przypominamy jednocześnie, że świadczenia z pomocy społecznej nie podlegają zajęciom komorniczym. Osoby chcące uzyskać jakiekolwiek informacje dotyczące świadczeń proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 48 360 94 70. Informujemy ponadto, iż Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie decyduje, kto powinien zostać objęty kwarantanną oraz nie zapewnia miejsc dla osób objętych kwarantanną - wyjaśnia Justyna Piątek, rzecznik prasowy MOPS.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje również, że dzisiaj, 18 marca, na konta klientów ośrodka przelane zostały środki z tytułu przyznanych świadczeń rodzinnych - zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna oraz świadczenia wychowawczego (500+), których termin wypłaty wyznaczony był na 26 i 27 marca. - Prosimy naszych klientów o sprawdzenie stanu konta i nie dzwonienie w tej sprawie do ośrodka - mówi J. Piątek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama