Nowy numer 47/2020 Archiwum

Módlmy się dziś za Włochy

Polecajmy Włochów, obecnych w Italii Polaków, a także przebywających tam księży z naszej diecezji. Do włączenia się w modlitewną inicjatywę papieża Franciszka zachęca bp Piotr Turzyński.

Pamiętajmy o Włochach, ale także o przebywających tam naszych rodakach, a wśród nich o księżach z naszej diecezji. W strukturach Watykanu pracują: ks. prał. Robert Gołębiowski, sędzia Roty Rzymskiej i ks. prał. Albert Warso, pracownik Kongregacji Nauki Wiary. We Włoszech przebywają księża studenci oraz duszpasterze, pracujący na parafiach. Są to: ks. Tomasz Błasiński, ks. Robert Ciekanowski, ks. Ireneusz Rogulski, ks. Paweł Wołczyński, ks. Jarosław Wypchło, ks. Jarosław Zieliński i ks. Marcin Zieliński. - Dziś uroczystość św. Józefa. Polecajmy wszystkich opiece Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła - mówi bp Turzyński.

- Koronawirus boleśnie dotyka Polskę, ale to doświadczenie nie powinno nas zamykać, ale otwierać na wspólnotę wszystkich zmagających się z tym zagrożeniem. Włochy szczególnie cierpią, warto więc i trzeba okazać im naszą modlitewną solidarność. Wczoraj rozmawiałem telefonicznie z zaprzyjaźnionym proboszczem z Lombardii i obiecałem mu oraz jego wspólnocie nasze modlitewne wsparcie. Księża, którzy codziennie wieczorem modlą się w seminaryjnej kaplicy, włączą się dziś w ten apel - mówi rektor ks. Jarosław Wojtkun.

Dniem modlitw wybranym przez papieża jest 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. O 20.45 w kościołach Italii zabiją dzwony, a o 21.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, transmitowana przez TV2000.

O 20.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze sprawowana będzie Msza św. Razem z modlitwą Apelu Jasnogórskiego odbędzie się modlitwa różańcowa. Włączmy się w te modlitwę w naszych domach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama