Nowy numer 14/2020 Archiwum

Eucharystia w rocznicę śmierci pierwszego ordynariusza

W radomskiej katedrze bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy św. w intencji zmarłego 8 lat temu bp. Edwarda Materskiego.

Nawiązując do czytanego fragmentu Ewangelii wg św. Jana, która opowiadała historię uzdrowienia człowieka sparaliżowanego od 38 lat i uzdrowionego przez Pana Jezusa przy sadzawce Owczej w Jerozolimie, ordynariusz radomski powiedział: - Cały świat jest dziś jakoś sparaliżowany przez szerzącą się epidemię koronawirusa. Szukamy odpowiedzi na pytanie: dlaczego? Ale także jesteśmy pełni ufności, że Pan Bóg, i tylko On, potrafi z tego doświadczenia wyprowadzić dla nas dobro, którego dziś jeszcze nie dostrzegamy i nie rozumiemy.

- Panu Bogu dziękujemy dzisiaj za pierwszego ordynariusza diecezji radomskiej. Dziękujemy za jego troskę o katechezę i katechizujących, za troskę o formację katechizowanych. Dziękujemy za zaangażowanie bp. Edwarda na rzecz tworzenia nowych parafii i świątyń z troską o to, by wierni mieli jak najbliżej do swej świątyni. Modlimy się o to, by bp Edward otrzymał nagrodę pełni życia wiecznego w gronie zbawionych w niebie - mówił bp H. Tomasik.

W katedrze podczas Mszy św. było niespełna 20 osób. To był ostatni wieczór, przed przepisami zaostrzającymi udział wiernych podczas nabożeństw do 5 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama