Nowy numer 14/2020 Archiwum

Nie żyje ks. Stanisław Palus

Kapłan zmarł w wieku 76 lat. W ostatnich latach mieszkał w Domu Księży Seniorów w Radomiu.

Urodził się 15 maja 1944 roku w miejscowości Sobień, parafia Białaczów (dekanat opoczyński). Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 1970 r. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Suchedniów, Ostrowiec Świętokrzyski - NSJ, Jastrząb, Olbierzowice, Borkowice, Janowiec nad Wisłą, Odechów, Szydłowiec, Petrykozy, Brzeźnica, Dąbrowa nad Czarną. Następnie pracował w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego, w archidiecezji krakowskiej i warszawskiej. Od 2009 roku był mieszkańcem Domu Księży Emerytów w Radomiu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 28 marca o 10.00 w kościele pw. Chrystusa Kapłana w Radomiu (na placu seminarium). Po Mszy św. nastąpi przewiezienie i pochowanie ciała na cmentarzu w Białaczowie. Ze względu na stan epidemii nie jest przewidziana koncelebra. W czasie uroczystości pogrzebowej księża seniorzy będą sprawowali Mszę św. w kaplicy Domu Księży Seniorów. Wszystkich pozostałych kapłanów kuria biskupia prosi o celebrowanie Mszy św. za zmarłego kapłana prywatnie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama