Nowy numer 33/2020 Archiwum

Głodnych trzeba nakarmić

Człowiek jest tu zawsze na pierwszym miejscu. W radomskiej Caritas praca zdalna jest niemożliwa.

Streetworkerzy radomskiej Caritas również nie zawiesili działalności. Spotykają się z osobami bezdomnymi, starając się, aby odbywało się to na otwartej przestrzeni. Dopytują o stan zdrowia, mierzą im temperaturę ciała, zapraszają do noclegowni.

Aby działały jadłodajnie, potrzebni są pracownicy, którzy zajmują się logistyką i zaopatrzeniem. - Chylę czoła przed wszystkimi pracownikami, którzy m.in. zaopatrują naszą kuchnię w wielkopowierzchniowych sklepach. Oczywiście zapewniamy im maseczki, rękawiczki, ale jest lęk. To też nasi pracownicy z magazynu żywności przy ul. Kościelnej. Kilka dni temu wydawaliśmy paczki z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 FEAD. Otrzymali je wszyscy, którzy tego potrzebowali i do nas dotarli, bez względu na to, skąd przychodzą - mówi dyrektor Caritas.

Radomska Caritas nie zapomina o tych, którzy nie wychodzą z domu. - Staramy się zadbać o jak największa grupę osób. Współpracujemy z Wojskami Terytorialnymi. Oni dostarczają osobom starszym paczki z zakupami. Pomagają nam tez i robią paczki z zakupami Rycerze Kolumba - wylicza dyrektor.

Caritas wciąż potrzebuje środków dezynfekujących, maseczek, kombinezonów. - Jeśli ktoś ma życzenie, aby nam takie rzeczy przekazać albo to dla nas uszyć, ewentualnie nabyć i przekazać, to jesteśmy chętni je przyjąć - mówi ks. Kowalski.

Obecna sytuacja powoduje, że nie będzie przed świętami zbiórek żywności w sklepach wielkopowierzchniowych.  Przez to też nie będzie paczek świątecznych, bo nie będzie z czego ich przygotować. - Bardzo prosimy osoby, które wiedzą, że jest ktoś potrzebujący, może sąsiad z bloku, z ulicy, aby robiąc zakupy dla siebie na święta podzielić się z nim. Pomagajmy sobie wzajemnie - mówi ks. Kowalski.

Osoby, które chcą skorzystać z pomocy Caritas mogą zadzwonić: tel.  48 3652929 lub napisać iodradom@caritas.pl.

 Biuro w Radomiu przy ul. Kościelnej 5 czynne: poniedziałek – piątek od 8.00 do 16.00

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama