Nowy numer 49/2020 Archiwum

Radom. Zakupy zrobią wolontariusze

Z pomocą ruszyli harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wolontariusze ruszyli w miasto, by pomagać w zakupach osobom starszym, osobom z niepełnosprawnościami i wszystkim tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą wychodzić z domu. Pierwsi radomianie już skorzystali ze wsparcia udzielanego w ramach zainicjowanej przez miasto, akcji "Siła w pomocy".

- Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy postanowili włączyć się w tę akcję. Ta pomoc jest bardzo cenna, bo umożliwia między innymi osobom starszym pozostanie w domu w tym trudnym czasie. Zachęcam do korzystania z oferty - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Wolontariusze realizują zamówienia na zakup podstawowych artykułów do kwoty 100 zł oraz recepty na leki (bez ograniczeń kwotowych). Koszt zakupów pokrywa zainteresowany.

Zgłoszenia od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 przyjmuje biuro akcji pod numerami telefonów:

(48) 36 20 917

(48) 36 20 918

(48) 36 20 919

Z pomocy można skorzystać dwa razy w tygodniu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z pomocy, każda usługa ma swój unikatowy numer do wyłącznej wiadomości zgłaszających prośbę o pomoc. Tym numerem posługuje się wolontariusz wyposażony w specjalny identyfikator.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama