Nowy numer 2/2021 Archiwum

Szpitale otrzymują wsparcie z Enei

W regionie radomskim pomoc trafi do Grójca, Kozienic i Radomia.

Enea wytypowała 8 szpitali leżących w obszarze działania Grupy w różnych miejscach kraju. Wśród nich są: Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach oraz Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego. Enea Wytwarzanie to spółka Skarbu Państwa, posiada największą w Polsce elektrownię produkującą energię z węgla kamiennego.

- Szpitale pracują w trudnych, szczególnych warunkach. Chcemy wesprzeć te działania, by w najtrudniejszych chwilach zapewnić wszystkim potrzebującym niezbędną pomoc i opiekę. Jednocześnie z zaangażowaniem i odpowiedzialnie pracujemy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju - mówi Antoni Józwowicz, prezes Enei Wytwarzanie.    

- Coraz więcej pomocy tam, gdzie jest ona szczególnie potrzebna - to zadanie spółek Skarbu Państwa na dziś. W warunkach epidemii istotna jest również troska o pracowników, klientów i nieprzerwane dostawy energii elektrycznej. Enea, podobnie jak inne firmy energetyczne, odpowiedzialnie podchodzi do problemu. To ważne, by skutecznie wspierać i zachować ciągłość działania - podkreśla Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

Za pośrednictwem Fundacji Enea do placówek medycznych w Polsce walczących z koronawirusem trafiło 2,1 mln zł. Przekazane środki są przeznaczane - zgodnie z zapotrzebowaniem szpitali - m.in. na sprzęt medyczny oraz środki higieny i ochrony osobistej. Grupa Enea sprawnie działa w obliczu zagrożenia epidemicznego, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne milionom Polaków i wspierając  działania rządu ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama