Nowy numer 47/2020 Archiwum

Radomska "Arka" pomaga w czasie epidemii

Wolontariusze i pracownicy Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" przekazali do szpitala środki dezynfekujące. Prowadzą zbiórkę, by dalej wspierać medyków i robią zakupy potrzebującym.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" przekazało do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego ponad 100 litrów płynów dezynfekujących, 3,5 tys. rękawiczek jednorazowych, kilkadziesiąt maseczek. Łączna wartość darów wyniosła około 6 tys. zł.

Zbiórka środków dezynfekujących przeprowadzona została z inicjatywy opiekunów Szkolnych Klubów Młodzieżowego Wolontariatu.

- Za pomoc w zebraniu darów dziękujemy dyrekcji i nauczycielom II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Dziękujemy także za pomoc Izabeli Zagrodnik z II LO, Joannie Kaliszewskiej z PSP 34 w Radomiu, Żanecie Mazierskiej z PSP 3 w Radomiu. Teraz rozpoczynamy kolejną część pomocy radomskim medykom. Na konto Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu można dokonywać wpłat, które w 100 proc. będą przeznaczone na zakup niezbędnych rzeczy do ochrony i dezynfekcji. Dane do przelewu: Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu, ul. Chrobrego 7/9, 26-600 Radom. Numer konta: 96 1240 3259 1111 0010 8040 2294. Z dopiskiem: PomocDlaMedyka – zachęca do wsparcia inicjatywy ks. Krzysztof Bochniak, szef młodzieżowego wolontariatu "Arki".

Wolontariusze i pracownicy zorganizowali też akcję "Robimy zakupy". Służą pomocą osobom samotnym, objętym kwarantanną i seniorom. Zgłoszenia przyjmują pod numerem tel.: 504 811 030.

- Prowadzimy też akcję #WirtualnyWolontariusz, która ma na celu aktywne i twórcze spędzenie czasu przez młodzież i dorosłych. W ten sposób promujemy nową formę, jaką jest e-wolontariat. Prowadzimy szkolenia m.in. z wolontariatu międzynarodowego, systematycznego, opowiadania bajek, rozliczania PIT-ów (służymy pomocą on-line w rozliczaniu), animacji dla dzieci, e-wolontariatu, zajęć muzycznych on-line i wiele innych - wylicza ks. Bochniak.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama