GN 48/2020 Archiwum

Leśnicy dla szpitali walczących z koronawirusem

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu przekaże 109 tys. zł na walkę z pandemią.

W obliczu epidemii koronawirusa nadleśnictwa z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu - w ramach inicjatywy Ministra Środowiska, w porozumieniu z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych - przekażą szpitalom 109 tys. zł. Ogólnie Lasy Państwowe przeznaczą dwa miliony złotych na walkę z koronawirusem.

Wsparcie otrzymają szpitale przyjmujące pacjentów zarażonych koronawirusem.

- W związku z wystąpieniem pandemii koronawirusa SARS-COV-2 oraz dynamicznie zmieniającą się w tym zakresie sytuacją w kraju, w tym w województwie mazowieckim - regionie radomskim i województwie świętokrzyskim nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu udzielą wsparcia dla szpitali przyjmujących pacjentów zarażonych koronawirusem - informuje Edyta Nowicka, kierownik Zespołu ds. Promocji i Mediów RDLP w Radomiu.

Pieniądze trafią głównie do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach i Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego oraz w mniejszym zakresie do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Staszowie, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą i Powiatowego  Szpitala im. Jana Pawła II we Włoszczowie.

- Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do zapobiegania i zwalczania epidemii. Będą to pompy infuzyjne, respiratory, baza łóżkowa szpitali oraz środki ochrony osobistej (kombinezony, przyłbice ochronne, różne rodzaje masek ochronnych, czepki, płyny i żele dezynfekujące, chusteczki, pościel jednorazowa - wylicza E. Nowicka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama