Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szpital na radomskim Józefowie z nowymi zarażeniami. Apeluje o pomoc

Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wpłynęły kolejne wyniki testów - niestety wśród nich jest spora grup osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Od początku trwania epidemii liczba zakażonych wynosi 115.

Wczoraj informowaliśmy, że wśród przebadanych 80 osób testy nie wykazały koronawirusa, ale lecznica czeka na kolejne wyniki.

– Najtrudniejsza sytuacja jest na oddziałach: wewnętrznym II, neurologii, rehabilitacji. Tam nie przyjmowani są już nowi pacjenci. Pozostałe oddziały funkcjonują, ale mamy zdziesiątkowaną kadrę lekarską i pielęgniarską. Obecnie na zwolnieniach lekarskich i kwarantannach przebywa ok. 500 osób. O bieżącej sytuacji szpitala poinformowaliśmy już wojewodę mazowieckiego, prosząc w trybie pilnym o wsparcie kadrowe i rzeczowe. Wysłaliśmy również stosowne pisma do sanepidu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Na razie czekamy na odzew – informuje Karolina Gajewska, specjalista ds. kontaktów z mediami Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Część pacjentów z dodatnimi wynikami testów jest już relokowana do placówek jednoimiennych: Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz do szpitala w Kozienicach. Szpital MSWiA w Warszawie już nie przyjmuje chorych. – Mamy bardzo duży problem z przekazywaniem pacjentów do odpowiednich miejsc – mówi K. Gajewska.

W przypadku pozostałych pacjentów zarząd szpitala podjął decyzję o wypisywaniu ich ze szpitala, oczywiście jeśli ich stan zdrowia nie wymaga dalszego leczenia w warunkach szpitalnych. W planach jest również łączenie oddziałów, jak wyjaśnia rzecznik.

Szpital na Józefowie bardzo potrzebuje środków ochrony osobistej, w szczególności masek z filtrem FFP3 i FFP2, masek ochronnych, kombinezonów, fartuchów.

Potrzeba również rąk do pomocy. – Zwracamy się do państwa z ogromną prośbą: potrzebujemy wolontariuszy, którzy pomogą naszemu personelowi w opiece nad pacjentami, choćby w karmieniu pacjentów czy dostarczaniu im paczek przygotowanych przez rodziny. Zabezpieczymy wolontariuszy w środki ochrony osobistej. Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt z rzecznikiem szpitala przez profil facebookowy szpitala lub na maila: karolina.gajewska18@gmail.com. Liczymy na państwa wsparcie – apeluje K. Gajewska.

Rzecznik szpitala ma jeszcze jeden ważny komunikat: – Pragniemy wyjaśnić opinii publicznej, że nie ukrywamy żadnych informacji o sytuacji naszej placówki – zapewnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama