Nowy numer 48/2020 Archiwum

Radomski szpital potrzebuje wolontariuszy

Koordynacją działań wolontariuszy, w porozumieniu z zarządem Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, zajmie się Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu.

 

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny apeluje o pomoc personelowi w opiece nad pacjentami. Nie trzeba mieć certyfikatów, skończonych studiów medycznych czy nadzwyczajnych umiejętności. Wolontariusz musi spełnić tylko dwa warunki - być pełnoletni i gotowy do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Na czym ma polegać pomoc wolontariuszy? Czasem trzeba będzie kogoś nakarmić, zaprowadzić do toalety, pomóc w dowiezieniu na badania, dostarczyć pacjentom przygotowane przez rodziny paczki czy dostarczyć na oddziały wodę.

Szpital zapewni wolontariuszom odpowiednie środki ochrony osobistej. Wszystko odbywać się będzie przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Nie będą konieczne przeszkolenia, ale na oddziale zawsze będzie ktoś, kto wyjaśni, co i w jaki sposób należy zrobić. 

W porozumieniu z zarządem szpitala koordynacją działań wolontariuszy zajmie się Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu.

Osoby, które chcą pomóc, proszone są o kontakt mejlowy:  ddaradom@gmail.com.

Wolontariusze zostaną poinformowani o ryzyku dla zdrowia i bezpieczeństwa związanego z wykonywaniem świadczeń. Odbędą przeszkolenie bhp i ppoż. Otrzymają niezbędną przy wykonywaniu czynności odzież ochronną i środki ochrony osobistej.

Wolontariusze są świadomi, że szpital podejmuje działania w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, a tym samym są świadomi związanego z tym faktem ryzyka dla zdrowia i bezpieczeństwa.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama