GN 48/2020 Archiwum

Maseczki dla księży emerytów

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Młodocianie Większym koło Radomia pamiętały o najstarszych kapłanach z naszej diecezji.

Szyją 3 osoby, a kolejnych 9 przygotowuje materiał i gumki. "Nie jesteśmy krawcami, ale mamy nadzieję, że uszyte przez nas maseczki spełnią swoją funkcję i przyczynimy się choć trochę do ratowania i ochrony innych ludzi" - piszą w liście, jaki dołączają do tych, których obdarowują. A tych jest już niemałe grono: trzy radomskie szpitale, okoliczne przychodnie, strażacy, pracownicy pogotowia, radomskie starostwo, Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu, a ostatnio księża mieszkający w Domu Księży Seniorów.

- Uszyliśmy już ponad 1500 maseczek, a praca nadal wre i nie brakuje nam zapału - mówi Anna Sakławska-Kober, kierownik WTZ. Mają dużo materiału. - Pierwsze 100 metrów dostałam z hurtowni. Kolejną partię kupiliśmy. Potem dostaliśmy materiał z gminy Wolanów i z DPS w Krzyżanowiach. Gorzej jest z gumkami do maseczek. Te naprawdę coraz trudniej zdobyć. Wsparły nas tutaj sklepy z Wolanowa i Orońska oraz osoby prywatne. Bardzo prosimy o pomoc w naszej akcji w tym zakresie - mówi kierownik warsztatów.

- W liście, jaki warsztaty z Młodocina Większego dołączyły do partii maseczek dla naszego Domu Księży Seniorów, jest prośba o modlitwę za szyjących, za rodziny i podopiecznych. Oczywiście, że to zrobimy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pamięć o najstarszych kapłanach i za okazaną pomoc - mówi dyrektor ks. Mariusz Turczyk.

A to tekst listu:

"Szczęść Boże!

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wszelki sprzęt ochronny, przekazujemy na Państwa ręce maseczki, które wykonaliśmy własnym sumptem, w ramach spontanicznie zorganizowanej akcji naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej z Młodocina Większego, prowadzonego przez Stowarzyszenie »Pozytywni«. Nie jesteśmy krawcami, ale mamy nadzieję, że uszyte przez nas maseczki spełnią swoją funkcję i przyczynimy się choć trochę do ratowania i ochrony innych ludzi.

Wszystkim Podopiecznym Księżom, Opiekunom i całemu Personelowi życzymy dużo zdrowia, spokoju i Bożego błogosławieństwa. Jednocześnie prosimy o modlitwę za nas szyjących, za nasze rodziny i podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Młodocina Większego.

Stowarzyszenie Przyjaciół Młodociana Większego i Osób Niepełnosprawnych »Pozytywni«".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama