Nowy numer 47/2020 Archiwum

Lasy chwilowo niedostępne

Niestety, ostatnie dni pokazują, że - mimo próśb i apeli - wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia włącznie Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Niestety, ostatnie dni pokazują, że - mimo próśb i apeli - wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie obowiązujących w tym czasie przepisów dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu do 11 kwietnia włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

- Oczywiście data obowiązywania zakazu jest spójna, zakazy zostaną odwołane w nadleśnictwach naszej dyrekcji po 11 kwietnia. O ile nie będzie kolejnych decyzji rządu RP w tej sprawie - mówi Edyta Nowicka, kierownik Zespołu ds. Promocji i Mediów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama