Nowy numer 48/2020 Archiwum

Triduum Paschalne w radomskiej katedrze

Bp Henryk Tomasik i bp Piotr Turzyński przewodniczyć będą celebracjom Triduum Paschalnego w katedrze pw. Opieki NMP w Radomiu.

W tych celebracjach wierni będą mogli wziąć udział dzięki transmisjom w Radiu Plus Radom oraz na stronie internetowej katedry, aby choć w ten sposób móc przeżywać najważniejsze dni w roku liturgicznym.

W Wielki Czwartek (9 kwietnia) o godz. 10 bp Henryk Tomasik będzie przewodniczył Mszy Krzyżma. W czasie celebracji zostanie pobłogosławiony olej chorych, olej katechumenów i konsekrowane Krzyżmo. O godz. 18 ordynariusz przewodniczył będzie Mszy Wieczerzy Pańskiej.

Liturgii Wielkiego Piątku, która rozpocznie się o godz. 18, przewodniczył będzie bp Tomasik.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20. Przewodniczył jej będzie bp Piotr Turzyński.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (12 kwietnia) o godz. 6 bp Tomasik, oznajmiając radość Poranka Wielkanocnego, udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem miastu i całej diecezji radomskiej, stojąc przed wejściem do katedry. Następnie będzie przewodniczył Mszy św. rezurekcyjnej.

Celebracje transmitowane będą przez Radio Plus Radom, z wyjątkiem Mszy Krzyżma, i na stronie internetowej katedry: www.katedra.radom.pl. Ponadto w Wielki Piątek w Radiu Plus Radom można będzie wysłuchać rozważań Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.

Lista transmisji Triduum Paschalnego w parafiach diecezji radomskiej zamieszczona jest na stronie: www.diecezja.radom.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama