Nowy numer 5/2023 Archiwum

Kozienickie hospicjum prowadzi zbiórkę na sprzęt dla szpitala

Stowarzyszenie "Kozienickie Hospicjum im. sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej" prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup ozonatora oraz lamp bakteriobójczych dla oddziału zakaźnego Szpitala Powiatowego w Kozienicach.

Potrzebna kwota na zakup ozonatora i lamp bakteriobójczych to 32 tys. zł. Hospicjum, jako pierwszy darczyńca, przekazało w ramach tej zbiórki 15 tys. zł.

- Pomóżmy wspólnie lekarzom, pracownikom służb medycznych oraz pacjentom oddziału zakaźnego w Kozienicach w walce z epidemią koronawirusa. Dla wszystkich jest to bardzo trudny okres w życiu, gdyż boimy się o swoje zdrowie i naszych bliskich. Szpitale w całej Polsce borykają się z brakiem wystarczającego wyposażenia oraz podstawowych środków ochrony osobistej. Perspektywa kolejnych tygodni pracy w walce z szybko rosnącą liczbą osób zakażonych COVID-19, bez dostępu do sprzętu ratującego życie, powoduje wielki niepokój i bezradność wśród lekarzy i pielęgniarek naszego szpitala. Dlatego pomóżmy im wszystkim i sobie samym - mówi ks. Tomasz Pastuszka, prezes kozienickiego hospicjum.

Akcję można wesprzeć wpłacając środki na konto hospicjum: nr 29 1240 5862 1111 00108297 6641 - Bank PeKao SA o/Kozienice z dopiskiem "Zbiórka na rzecz Oddziału Zakaźnego w Kozienicach".

Szpital Powiatowy w Kozienicach.   Szpital Powiatowy w Kozienicach.
Archiwum ks. Tomasza Pastuszki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy