Nowy numer 47/2020 Archiwum

Radomskie DA pomaga szpitalom i organizuje Strefę 54

Duszpasterstwo Akademickie spieszy z pomocą lecznicom i zaprasza do udziału w ustawicznej adoracji.

Akcja rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, gdy członkowie duszpasterstwa zgłosili gotowość podjęcia pracy jako wolontariusze w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. - Gdy decyzją wojewody szpital został zamknięty dla osób spoza personelu, nasza pomoc polega na przygotowywaniu obiadów dla trzech oddziałów: neochirurgii, neurologii i epidemiologii. Posiłki przygotowywane są w domach, a my w bezpieczny sposób je zawozimy - mówi ks. Mariusz Wilk, duszpasterz akademicki.

- Wystartowaliśmy z szyciem maseczek i dzisiaj zawieźliśmy je zarówno na Józefów, jak też do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Było to w sumie ok. 600 maseczek zrobionych własnoręcznie. Zawieźliśmy także środki czystości. Zdobyliśmy je w czasie zbiórki ogłoszonej na naszym Facebooku. Akcja trwa - wyjaśnia duszpasterz.

Duszpasterstwu pomaga wiele osób. - Dzisiaj na przykład dostaliśmy 100 m materiału na maseczki od firmy Damir. Z pomocą spieszą prywatni przedsiębiorcy. Nasze działania koordynujemy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym. Tutaj pomocą służą prorektor Elżbieta Sałata i Mariola Mendrycka, nowy dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu - dodaje ks. Wilk.

Duszpasterstwo rozpoczyna dziś wieczorem akcję modlitewną, którą nazwali Strefa 54. - Obliczyliśmy, że od 20.00 w Wielki Czwartek do godz. 6 rano w Wielkanoc są 54 godziny. Cały czas, dzień i noc, jest adoracja Pana Jezusa w naszej kaplicy. Zapisywali się ludzie i wszystkie godziny są zajęte. Ale stworzyliśmy taką możliwość, bo w kaplicy mogą być jednocześnie 3 osoby, by można się było dopisywać. Trzeba wejść na nasz profil Facebooka tutaj. Tam jest numer telefonu do Marcina, który koordynuje całość. Gdyby zabrakło miejsca, zachęcamy do łączności modlitewnej z domu - zaprasza duszpasterz.

Darczyńcy spieszą z materiałem na maseczki.   Darczyńcy spieszą z materiałem na maseczki.
DA Radom
Obiady i maseczki dla szpitala na Józefowie.   Obiady i maseczki dla szpitala na Józefowie.
DA Radom
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama